Straipsniai » Būstas » Kokie išmaniųjų namų sprendimai labiausiai padeda sutaupyti?

Kokie išmaniųjų namų sprendimai labiausiai padeda sutaupyti?
2024-01-23

Renovuojantiems, įsirenginėjantiems ar dar tik statantiems namus verta galvoti dviem žingsniais į priekį. Kai jau įsikelsite į būstą arba į jį sugrįšite, daug pakeitimų daryti nesinorės. Dėl to labai rekomenduojama renkantis prekes galvoti apie šiuolaikiškus, vadinamuosius SMART arba išmaniuosius sprendimus. Kai kurie iš jų gali padėti nemažai sutaupyti, kai skaičiuosime elektros ar kitas energijos sąnaudas. Kokie sprendimai tai daryti padeda labiausiai?


Išmanūs termostatai
Vienos didžiausių namų ūkio išlaidų Lietuvoje tenka šildymui ir vėsinimui. Šioje kategorijoje savo nauda išsiskiria tokie sprendimai kaip Google Nest Learning Thermostat ar kiti išmanūs termostatai namų savininkams kasmet sutaupo dešimtis, jeigu ne šimtus eurų.
Nest Learning Thermostat yra vienas iš lyderių savo kategorijoje. Šis, premium segmento prietaisas yra išmanus, pratinasi bei išmoksta pažinti jūsų tvarkaraštį ir atitinkamai reguliuoja temperatūrą. Jis gali sumažinti šildymą, kol esate darbe arba išjungti karšto vandens ruošimą, kol atostogaujate ir taip sutaupyti iki 15 % tos sumos, kuri anksčiau buvo skiriama šildymui ar vėdinimui.


Išmanios lemputės

Nors nesudaro didžiausios dalies, bet apšvietimo sąnaudos tikrai prisideda elektros sąskaitų. Išmanūs apšvietimo sprendimai, tokie kaip Philips Hue ir LIFX lemputės, ne tik taupiau naudoja energiją už tradicines lemputės, bet ir gali būti valdomos nuotoliniu būdu.
Moderniausios LED lemputės sunaudoja mažiau energijos ir yra ilgaamžiškesnės už senesnes. Šviesumą ir dažnai net spalvą galima keisti. Na, o suporavus lemputes su NFC sprendimais, išjungimas ir įjungimas taps dar paprastesni.


Išmanūs lizdai

Išmanieji lizdai arba kištukai, pavyzdžiui, TP-Link Kasa Smart Wi-Fi, leis valdyti ir stebėti įvairių namuose esančių prietaisų energijos suvartojimą realiu laiku ar per tam tikrą periodą. Taip galima paprasčiau atjungti ar prijungti įrenginius bei taip optimizuoti jų suvartojimą.
Tokie kištukai taip pat leidžia nuotoliniu būdu išjungti prietaisus ar nustatyti tvarkaraščius, užtikrinant, kad nė vienas prietaisas be reikalo nenaudotų elektros. Tai pravers daugelyje vietų, pavyzdžiui, prie kavos aparato, oro kondicionieriaus, kalėdinių lempučių, lauko apšvietimo kontrolėje ir ne tik.


Išmanūs vandens šildytuvai

Kiek brangesnė, tačiau labai didelį atsiperkamumo potencialą turinti investicija – išmanusis boileris. Jeigu nuotoliniu būdu galite kontroliuoti karšto vandens ruošimą, o jis taip pat išmoksta jūsų grafiką bei prie jo prisitaiko. Taip niekada nepritrūksite karšto vandens, o jo gamybai reikės mažiau energijos, nes viskas bus optimizuota.